Elektriauto laadijad

Keskkonnasõbralik ja kuluefektiivne laadimispunkt koduõuele, avalikesse parklatesse ja büroohoonetesse.

Säästa keskkonda ja lae oma autot päikeseenergiaga

Elektriautod on muutunud ajaga atraktiivsemaks ja taskukohasemaks pakkudes säästlikumat ja keskkonnasõbralikumat alternatiivi traditsioonilistele tavaautodele. Eestis on elektriautode arv viimaste aastate jooksul kiirelt kasvanud. Üha rohkem on märgata elektriautode laadimisjaamu büroohoonete ja kaubanduskeskuste parklatesse.

Kuidas töötab elektriauto laadija?

Elektriauto laadija on seade, mis võimaldab elektriauto akut elektrivõrgust laadida. Sõltuvalt laadija tüübist võib laadimiskiirus ja ühendusstandard erineda. 

Tavakodu laadija on mõeldud kodus kasutamiseks ja tavaliselt kaasas elektriauto ostuga. See ühendatakse tavalise pistikupesaga ja pakub aeglast, kuid mugavat laadimist, eriti öösel. Kiirlaadijad on paigaldatud avalikesse kohtadesse, nagu parklad, tanklad või kaubanduskeskused. Need võimaldavad märksa kiiremat laadimist võrreldes tavakoduste laadijatega, võimaldades sõiduki kiiremat taasvõrku lülitumist. Kiirlaadimispunktid on võimsamad ja asuvad sageli kiirteede ääres, võimaldades pika vahemaa sõiduks kiiremat laadimist. Superkiirlaadija on kõige võimsamad laadijad, mis võivad pakkuda väga kiiret laadimist, vähendades oluliselt laadimisaega. Sageli leitakse need suurte teede ääres või linnade kiirenduspunktides.

Elektriauto laadijad kasutavad erinevaid pistikuid ja ühendusstandardeid, nagu CCS (Combined Charging System), CHAdeMO, Type 2 jne. See sõltub nii elektriauto mudelist kui ka laadija tüübist. Laadijaid võib leida nii avalikes laadimispunktides kui ka erakodudes, tagades elektriautode kasutajatele mitmekülgse laadimisvõimaluse vastavalt nende vajadustele ja sõiduharjumustele.

Elektriauto laadija saab mugavalt ühendada päikesepargiga ning kasutada auto laadmiseks päikeseenergiat. Päikesepaneelidest tulev alalisvool suunatakse inverteri, kus see muundatakse vahelduvvooluks. Seejärel suunatakse tekkinud elektrienergia hoonete või elektriautodele kasutamiseks. Kui päikesepaneelide tootmine on suurem kui tarbimine, siis müüakse elektrit võrku. Vajadusel ostetakse võrgust elektrit tagasi, nt pimedal ajal, kui päikeseelektri tootmist ei toimu.

Päikesepaneelide poolt toodetava elektri saab suunata kõikidesse elektriautodele mõeldud laadimistarvikutesse. Elektriautode laadimistarvikud on saadaval 22 kW, 50 kW ja 150 kW.

Elektriauto laadija peamised eelised

Elektriauto laadija paigaldamine kodu või ettevõtte juurde võimaldab nautida elektriauto eeliseid täiel määral, pakkudes mugavust, säästlikkust ja keskkonnasõbralikku liikumist.

INTEGREERITAVUS

Elektriauto laadijat saab integreerida päikeseelektrisüsteemiga. See võimaldab laadida autot päikeseenergiast, mis on keskkonnasõbralik ja säästlik. Lisaks saab laadijat integreerida ka nutikodu süsteemiga, võimaldades jälgida ja juhtida laadimist kaugjuhtimise või nutitelefoni rakenduse kaudu.

icons Sunergia web 15

MUGAVUS JA AJASÄÄST

Kodune laadija pakub mugavust ja aja kokkuhoidu, kuna autot saab laadida mugavalt kodus või ettevõtte juures. See säästab aega, kuna auto saab laadida öösel või muul ajal, mil see seisab.

icon 13

KULUEFEKTIIVSUS

Kodune laadija võib osutuda kuluefektiivseks, eriti kui võrrelda avalike laadijate kasutamisega seotud kulusid.

icons Sunergia web 11

KESKONNASÕBRALIKKUS

Elektriautode kasutamine ja kodune laadimine koos taastuvenergiaallikatega aitavad vähendada süsinikujalajälge ja toetavad keskkonnasõbralikku liikumist.