Maasoojuspumbad

Maasoojuspumbad koguvad efektiivselt maasse talletunud päikeseenergia, mis muudetakse hoonet kütvaks energiaks.

Kuni 80% väiksemad küttekulud

Maasoojuspumbad koguvad maapinnast soojusenergiat ning kannavad selle maja küttesüsteemi edasi. Mida niiskem on maapind, seda efektiivsemalt maasoojuspump töötab. Keskmine maasoojuspumba elektrikulu on fossiilsete kütustega võrreldes ligi 80% soodsam: iga kulutatud kilovati elektrienergia kohta toodab maasoojuspump 3–5 kilovatti soojusenergiat. Seega hoiab maaküte sinu kulud madalal! Parima maasoojuspumba leidmiseks tasub ühendust võtta meie konsultantidega, kes annavad nõu ka maasoojuspumba paigalduse osas.

Miks valida maasoojuspump?

Maasoojuspump on Eestis üks enimkasutatavaid soojuspumba liike tänu oma efektiivsusele ja säästlikkusele. Tegemist on lahendusega, mis hoone kütmiseks ning sooja vee tootmiseks kasutab maapinna pealmistesse kihtidesse salvestunud päikese soojusenergiat. Maaküte ja maasoojuspump sobivad igas suuruses hoonele ja eramule, mille ümber on piisavalt maapinda kütteks vajaliku energia kogumiseks. Vajaliku maapinna puudumisel tasub mõelda maasoojuspumba puuraukude ehk puurkaevude rajamisele. 

Kuidas töötab maasoojuspump?

Maaküttepumba tööpõhimõte on küllaltki lihtne. Soojemate ilmadega salvestub maapinna pealmistesse kihtidesse päikesest tulenev soojusenergia ehk maasoojus, mille kogub endasse küttesüsteemi maasisene osa ehk maakollektor. Täpsemalt kogutakse soojusenergiat kollektori sees oleva tsirkuleeriva ehk ringleva vedeliku abil, mis suunatakse edasi soojuspumba aurustisse, kus maakollektorist tulev energia soojendab freooni vedelast olekust gaasiks. Järgmisena liigub freoongaas kompressorisse, kus freoongaas kokku surutakse, mis tõstab selle temperatuuri ning seejärel suunatakse edasi soojusvahetisse, mille kaudu kantaksegi kogutud soojusenergia meie eluruumi kütteks ja soojaks tarbeveeks. Maha jahtunud vedelik liigub aga tagasi energiakaevude torustikku ning ringlus hakkab otsast peale.

Kuidas toimub maasoojuspumba paigaldus?

Maaküte tuleb alati paigaldada professionaalsete paigaldajate poolt, sest maasoojuspumba paigaldus eeldab projekti olemasolu ning kogenud paigaldajate kaasamist. Parim maasoojuspump vastab hoone küttevajadustele ja oluline on märkida, et odav seadme hind ei taga investeeringu kiiret tasuvust. Maasoojuspumpade hinnad sõltuvad seadmete võimsusest. Ökonoomsuse huvides on oluline leida just konkreetse hoone eripäradega sobituv küttelahendus, mis arvestaks ka selle elanike kütte- ja sooja vee vajadustega. 

Standardse maasoojuspumba kollektor paigaldatakse maapinnast horisontaalselt 1-1,2 meetri sügavusele. Puuraukudega süsteemi puhul asetatakse aga puurkaevu torustik koguni 150 meetri sügavusele vertikaalselt. Puurkaevude sügavus ja aukude hind sõltub pinnasest ja üldisest hoone energiavajadusest. Puurkaev tuleb paigaldada ka sõltuvalt kohaliku omavalitsuse nõuetest. Süsteemi ja toru lekkimist ei ole vaja karta, sest torustiku ümbrus täidetakse spetsiaalse, keskkonnale ohutu seguga. Maaküttel põhinev soojuspump on tõhus ja usaldusväärne isegi külmade välistemperatuuride korral.

Mis on maasoojuspumba peamised eelised?

Maasoojuspumbal on mitmeid eeliseid, mis muudavad selle atraktiivseks valikuks energiatõhusa ja keskkonnasõbraliku küttelahenduse otsijatele.

ENERGIATÕHUSUS

Maasoojuspump võib pakkuda rohkem soojusenergiat kui sellesse investeeritud elektrienergia. See tõhusus tuleneb maapinnas oleva konstantse temperatuuri kasutamisest.

MITMEKÜLGNE

Maasoojuspumpade kasutamine pole piiratud ainult küttefunktsiooniga. Neid saab kasutada ka suvel jahutamiseks, pakkudes seeläbi aastaringselt mugavust.

VASTUPIDAVAD

Maasoojuspumbad on tuntud oma pika eluea ja madalate hoolduskulude poolest võrreldes mõne teise küttesüsteemiga.

KESKKONNASÕBRALIKKUS

Maasoojuspump kasutab maapinnas olevat salvestunud päikeseenergiat, mis muudab selle keskkonnasõbralikuks kütteviisiks. See vähendab süsinikujalajälge ja aitab kaasa keskkonnakaitsele.

Maasoojuspump vs õhk-vesi soojuspump

Mõlemad küttesüsteemid on rahakoti- ja keskkonnasäästlikud lahendused ning sobivad hästi suurde elamusse. Maasoojuspump ja õhk-vesi soojuspumba kasutamise erinevus tuleneb eelkõige hoone ja seda ümbritseva ala näitajatest. Kui maasoojuspump vajab piisavalt suure vaba maapinna olemasolu, siis õhk-vesi soojuspump sobib hästi ka hoonesse, mille ümber niivõrd suurt maapinda ei ole. Eelnevalt mainitutest odavam, kuid väiksema energiasäästlikkusega alternatiiv on õhk-õhksoojuspump.

Soovid pakkumist?

Võta meiega ühendust. Sunergia valikus on parima tehnoloogiaga lahendused maailma tipptootjatelt, säilitades erakordse kliendikogemuse ja personaalse lähenemise.

Kõik lahendused ühest kohast!

Member of Estonian Chamber of Commerce and Industry

Päikeseenergia, küttelahendus ja ventilatsioon – tark energia tootmine, kasutus ja juhtimine! 

Sunergia pakub parimat teenust ning hoolitseb sinu kodu või ettevõtte energia juhtimise iga detaili ja lahenduse eest. Meie põhitoodete valikusse kuuluvad päikeseenergia tooted ja lahendused, küttelahendused ning ventilatsioon. Pakume valikuliselt parima tehnoloogiga lahendusi ja tooteid.  Integreerime kõik lahendused, et muuta energia kasutamine efektiivseks ja saavutada tehnoloogiline võit.

coins

RAHALINE VÕIT

Energiaga seotud lahendused kõik ühest kohast!

save_energy

TERVIKLIKKUS

Süsteemide omavaheline sidusus ja selgem vastutus.

solar_energy

TEHNOLOOGILINE VÕIT

Pakume valikuliselt parima tehnoloogiaga tooteid ja lahendusi.

energy class

INTEGREERITAVUS

Päikeseenergia, küttelahendus ja ventilatsioon kõik ühest kohast.

Esindame maailma tippklassi tootjaid