Korduma Kippuvad Küsimused

Mõistame, et enne päikesepargi kasuks otsustamist võib tekkida nii mõnigi küsimus. Seetõttu oleme oma klientidelt kokku koondanud kõige sagedamini esitatavad küsimused, et aidata selgemini mõista, mida tähendab päikesepargi rajamine.

Üldine

Päikesepargi rajamine võtab aega orienteeruvalt 3 kuud alates esimesest konsultatsioonist kuni võrguga liitumiseni. Ehitamise etapp ise on kogu projektist kõige kiiremini teostatav osa. Dokumentide vormistamine ja kõikide lubade kättesaamine nõuab suurema osa ajast.

.

Sõltub igast individuaalsest projektist. Meie kogemuse põhjal võib öelda, et tänaste elektrihindade juures on tasuvusaeg kusagil 4-8 aastat. Lisaks annavad tootjad päikesepaneelidele 25. aastase garantii (mõnel juhul isegi 30 aastat), seega on tegu turvalise ja kindla investeeringuga.

Jah! Arvutame iga kliendi jaoks vastavalt parameetritele tema päikesepargi maksumuse, tasuvusaja ja iga-aastase tootlikkuse suuruse.

Päikesepark vajab peale valmimist väga vähe edaspidist hooldust. Siiski on mõned tegevused, mida peaks iga aastaselt läbi viima. Esimesel paigalduse aastal võiks päikesejaama elektriühendused, päikesepaneelid ja muud seadmed läbida vastava sertifitseeritud eksperdi poolse kontrolli. Peale seda võib hooldust läbi viia iga kahe aasta tagant.

Eestis on võimalik osaleda vähempakkumisel, mille info on saadaval Eleringi kodulehel. . Erinevaid taotlusvoorud on aega-ajalt avatud ka PRIA programmide kaudu. Alati võib ka meiega ühendust võtta, et küsida lisainfot päikeseenergia toetuste osas

Päikesepaneelid

Enne päikesepargi paigaldust viime läbi arvutused, et saada aru, kui palju elektrit aastaringselt toodetakse. Siis kui päikesepark on juba töös, saab reaalajas jälgida inverteritootjate mobiilirakenduste kaudu kui palju päikesepark parasjagu elektrit toodab.

Pakume maailma tippklassi kuuluvate tootjate monokristall päikesepaneele. Polükristall päikesepaneelid ei ole enam tootevalikus ja nende tehnoloogia on tänaseks juba aegunud. Monokristallist päikesepaneelid pakuvad tunduvalt suuremat tootlikkust.

Lühike vastus on jah. Teisalt on talvel päikesepaneeli tootlikkus minimaalne. Arvestatav tootlikkuse aeg on Eestis maist-oktoobrini. Parimateks kuudeks on kevadkuud, sest siis on õhu välistemperatuur veel külm, aga päikeseenergia piisavalt intensiivne, et saavutada maksimaalne tootlikkus.

Tootmine toimub ka siis, kui ilm on pilvine. Siis peab arvestama, et päikesepaneelide tootlikkus efektiivsus langeb.

Üldjuhul loetakse päikesepaneelide lineaarse tootlikkuse elueaks 25 aastat. Peale seda päikesepaneelid jätkavad töötamist, aga nende tootlikkuse % langeb. Mida kvaliteetsem on päikesepaneel, seda kauem jätkub täisvõimsusel elektrienergia tootmine. Mõnel tootjal on tootevalikus isegi 30. aastase garantiiga päikesepaneele. Täpsemat infot saab meie päikeseenergia ekspertidelt.

Päikesepaneelipargi omamisel on palju eeliseid. Kõige köitvam neist on elektriarvete oluline vähenemine (kui võtta arvesse aastaringset elektritarbimist). Teiseks saate toota ise elektrit ega sõltu kõikuvatest elektrihindadest, vaid tarbid seda, mida toodad. Päikeseenergia on taastuvenergia. Valides päikeseenergia vähendate kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja annate seeläbi oma panuse kliimamuutuste aeglustamiseks. Päikeseenergia on taastuvenergia. Valides päikeseenergia, võtate kohustuse vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid, seega annate oma panuse kliimamuutuste aeglustamiseks.

Päikesepaneelide abil muundatakse päikeselt saabuvad valguse osakesed ehk footonid vabade elektronide kaudu elektrivooluks. Päikesepaneelid toodavad elektrienergiat alalisvooluna, mis inverteri abil muundatakse vahelduvvooluga elektrienergiaks. Toodetud energiat on võimalik kasutada kohapeal nii oma elektrivajaduse jaoks kui ka suunata seda üldelektrivõrku.

Päikesepaneelide tehnoloogia leiutati juba 1941. aastal. Esimene töötav paneel loodi 1954. PV-moodulite hind on alates 2008. aastast langenud ligikaudu 80% muutes selle soodsamaks nii äri- kui ka erakliendile. Esimene tööpaneel loodi 1954. aastal. The price of PV modules has decreased by approximately 80% since 2008, thus making it more affordable for both businesses and commercial customers. Pideva tehnoloogia arengu ja tiheda konkurentsi tõttu on päikesepaneelide hinnad alates 2008. aastast langenud 80%.

Jah, kui lisaks päikesepaneelide on kasutusele võetud akulahendused, mis salvestavad elektrienergiat.

Päikesepatareid

Päikesenergia salvestamiseks on võimalik kasutada spetsiaalseid päikesepaneelidele mõeldud akusid, mida pakume tootjatel Huawei, Varta, BYD ja LG. For smaller-scale solar parks we offer Huawei, Varta, BYD and LG batteries. Tööstuslike ja suurte projektide tarvis on olemas akulahendused Saksa tootjatelt Varta , SMA ja Itaalia tootjalt Riello.

Akud on üks osa integreeritud päikesejaama lahendustest, mis aitavad optimeerida elektritarbimist. Akud salvestavad otse päikesepaneelidelt või üld elektrivõrgust tulenevat energiat.

Inverterid

Inverter on toimiva päikesepargi lahutamatu osa, mis muundab päikeselt tuleneva alalisvoolu (DC) kasutatavaks elektriks – vahelduvvooluks (AC).

Inverterite arv sõltub päikesepargi suurusest. Meie eksperdid aitavad konsultatsiooni käigus välja selgitada kõige sobivamad inverterid päikesepargile. Our experts help to determine the number of inverters needed and the best suitable ones during the consultation.

Jah, iga päikesepark vajab ka inverterit, kuna see on seade, mis muudab alalisvoolu elektri vahelduvvooluks. Kuna inverter vastutab elektrienergia muundamise eest, on see vajalik iga päikesepargi paigalduse jaoks. Kuna inverter vastutab selle energia muundamise eest, on see vajalik iga päikesepargi paigalduse jaoks.

Ei saanud oma küsimusele vastust?

Pole vaja muretseda! Meie meeskond on siin, et aidata kõikides päikeseenergia ja taastuvenergia küsimustes.

Teile võivad huvi pakkuda ka need blogipostitused