Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad kütavad ökonoomselt nii kodu kui ka kodust tarbevett

Säästlik, efektiivne ja keskkonnasõbralik

Säästlikud, efektiivsed ja keskkonnasõbralikud õhk-vesi soojuspumbad, mis kütavad ökonoomselt nii kodu kui ka kodust tarbevett. Sunergia tootevalikust leiab tuntud tootja PANASONIC õhk-vesi soojuspumba, mis on patenteeritud T-CAP tehnoloogial põhinev soojuspump.

Õhk-vesi soojuspump on kütteseadmete süsteem, mis kasutab ümbritsevast õhust võetavat soojusenergiat kütte- ja/või jahutusprotsessides. See tehnoloogia on loodussõbralikum ja energiatõhusam võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega. Uue põlvkonna õhk-vesi soojuspumbad on suurepäraseks lahenduseks enamikes kodudes aastaringseks kasutamiseks.

Õhk-vesi soojuspump koosneb tavaliselt kahest peamisest osast: välis- ja siseseade. Välisseade võtab ümbritsevast õhust külma talvel ja kuuma suvel, seejärel kasutab sellest ammutatud soojus- või jahutusenergiat siseseadmes ning edastab seejärel soojuse või jahutuse hoone siseõhule.

Põhilise kütteallikana tulevad õhk-vesi soojuspumbad toime kenasti maja kütmiseks või jahutamiseks temperatuurivahemikus -20 kuni +40 kraadi, mis on sarnane Eesti kliimale. Süsteem suudab toota kütet isegi väga madalatel välistemperatuuridel, kuna õhus on alati mõnevõrra soojusenergiat. Samuti on õhk-vesi soojuspump võimeline tagama jahutust suvistel kuumadel päevadel, muutes selle mitmekülgseks lahenduseks nii kütte kui ka jahutuse jaoks.

Miks valida õhk-vesi soojuspump?

Õhk-vesi soojuspump (nimetatud ka kui vesi-õhk soojuspump) on soodne ja efektiivne küttelahendus, mis sobib enamikesse hoonetesse ka Eesti jahedas kliimas. Õhk-vesi soojuspumbad sobivad ideaalselt iseseisvaks küttelahenduseks, aidates oluliselt säästa igakuistelt küttekuludelt ning majapidamises kasutatava sooja vee tootmiselt. Võrreldes tavalise elektriküttega on igakuine keskmine õhk-vesi soojuspumba elektrikulu kuni 78% soodsam.

Kuidas töötab õhk-vesi soojuspump?

Õhk-vesi soojuspumba tööpõhimõte on lihtne: välisõhku salvestatud soojusenergia suunatakse siseruumidesse vee soojendamiseks, soojendatud vesi aga radiaatoritesse ja põrandaküttesse. See tähendab, et õhk-vesi soojuspumba kasutegur on seotud välistemperatuuriga ning õhk-vesi soojuspumba tasuvus arvutatakse aasta keskmiste näitajate põhjal. Mida kõrgem on välistemperatuur, seda soodsamad on õhk-vesi soojuspumbaga küttes elektrikulud ning seda väiksemad õhk-vesi soojuspumba kulud. Õhk-vesi soojuspumpade hinnad sõltuvad valitud lahenduse võimsusest ja sobivusest hoone küttevajadustega. Nagu kõik küttelahendused, on ka õhk-vesi küte oma tasuvuses seotud maja üldise soojapidavusega. Õhk-vesi küttesüsteem on pika elueaga, 2 korda pikem võrreldes õlikatlaga.

Mis on õhk-vesi soojuspumba peamised eelised?

Õhk-vesi soojuspump on tõhus, keskkonnasõbralik ja mitmekülgne kütte- ja jahutuslahendus, mis aitab vähendada energiakulusid ja süsinikujalajälge. Seade kasutab õhust ammutatud soojust, et kuumutada või jahutada vett, mida seejärel saab kasutada küttesüsteemis või soojaveevarustuses. Õhk-vesi soojuspumba peamised eelised:

ENERGIATÕHUSUS

Õhk-vesi soojuspumbad on energiatõhusad, kuna nad kasutavad välisõhust või ventilatsiooni süsteemist ammutatud soojust. See võimaldab neil toota rohkem soojusenergiat kui nad tarbivad elektrienergiat.

MITMEKÜLGNE

Õhk-vesi soojuspumbad pakuvad nii kütmise kui jahutamise funktsiooni. Nad suudavad kohanduda erinevate ilmastikutingimustega, muutes need aastaringselt kasutatavaks.

5-AASTANE TEHASEGARANTII

Panasonic soojuspumbaga saad ka meelerahu, sest kõigile Panasonic kliimaseadmetele kehtib 5-aastane tehase täisgarantii.

KESKKONNASÕBRALIKKUS

Õhk-vesi soojuspumbad on keskkonnasõbralikud, sest nad kasutavad taastuvat soojust välisõhust, mis ei tekita kasvuhoonegaase või muid keskkonda kahjustavaid heitmeid.

Tunnustatud õhk-vesi soojuspumbad

Panasonicu võimsad õhk-vesi soojuspumbad võivad säästa kuni 80% küttekuludest ja kütta kodu ka kõige külmemal Põhjamaa talvel.

T-CAP tehnoloogia puhul on tegemist toru-torus soojusvahetiga, kus kuum freoongaas jahutatakse maha külma gaasiga, mille tulemusena väheneb süsteemi töörõhk.Tänu sellele töötab seade efektiivselt kuni -28C-ni ja säilitab nominaalse küttevõimsuse kuni -20C-ni.

PANASONIC T CAP KIT WXC09H3E8
PANASONIC T CAP KIT‑WXC12H9E8
PANASONIC T CAP KIT‑WXC12H9E8

PANASONIC T-CAP KIT-WXC09H3E8

Aquarea kolmefaasiline õhk-vesi soojuspump
 • Kõrge efektiivsus kuni -28°C
 • 100% küttevõimsus ka -20 °C korral
 • Maksimaalne veetemperatuur 60°C
 • COP +7°C (Küttevee temp 35°C) 4,84
 • A++ energiaklass kütmisel
 • Aquarea Smart Cloud interneti juhtimisvõimalus
 • 5-aastane tehase täisgarantii
 • Köetav pind kuni 200m2
 • Börsijuhtimise võimekus (lisavarustus)

PANASONIC T-CAP KIT‑WXC12H9E8

Aquarea kolmefaasiline õhk-vesi soojuspump
 • Kõrge efektiivsus kuni -28°C
 • 100% küttevõimsus ka -20 °C korral
 • Maksimaalne veetemperatuur 60°C
 • COP +7°C (Küttevee temp 35°C) 4,74
 • A++ energiaklass kütmisel
 • Aquarea Smart Cloud interneti juhtimisvõimalus
 • 5-aastane tehase täisgarantii
 • Köetav pind kuni 280m2
 • Börsijuhtimise võimekus (lisavarustus)

PANASONIC T-CAP KIT‑WXC16H9E8

Aquarea kolmefaasiline õhk-vesi soojuspump
 • Kõrge efektiivsus kuni -28°C
 • 100% küttevõimsus ka -20 °C korral
 • Maksimaalne veetemperatuur 60°C
 • COP +7°C (Küttevee temp 35°C) 4,28
 • A++ energiaklass kütmisel
 • Aquarea Smart Cloud interneti juhtimisvõimalus
 • 5-aastane tehase täisgarantii
 • Köetav pind kuni 350m2
 • Börsijuhtimise võimekus (lisavarustus)

Võrdlustabel

Panasonic KIT-WXC16H9E8

Atlantic Excellia A.I TRI 16

Nibe Split AMS 10-16

Bosch Compress 7000 iAW 17

Küttevõimsus +7C/W35

16,00 kW

15,17 kW

16,00 kW

17,00 kW

COP +7C/W35

4,28

4,1

4,85

4,82

Küttevõimsus -15C/W35

16,00 kW

~12,16

~10,00 kW

~10,00 kW

COP – 15C/W35

2,32

~2,17

~2,2

~2,3

Garantii

5 aastat

2 aastat

2 aastat

kuni 5 aastat

Töövahemik

kuni -28C

kuni -25C

kuni -20C

kuni -20C

Kõik lahendused ühest kohast!

Member of Estonian Chamber of Commerce and Industry

Päikeseenergia, küttelahendus ja ventilatsioon – tark energia tootmine, kasutus ja juhtimine! 

Sunergia pakub parimat teenust ning hoolitseb sinu kodu või ettevõtte energia juhtimise iga detaili ja lahenduse eest. Meie põhitoodete valikusse kuuluvad päikeseenergia tooted ja lahendused, küttelahendused ning ventilatsioon. Pakume valikuliselt parima tehnoloogiga lahendusi ja tooteid.  Integreerime kõik lahendused, et muuta energia kasutamine efektiivseks ja saavutada tehnoloogiline võit.

coins

RAHALINE VÕIT

Energiaga seotud lahendused kõik ühest kohast!

save_energy

TERVIKLIKKUS

Süsteemide omavaheline sidusus ja selgem vastutus.

solar_energy

TEHNOLOOGILINE VÕIT

Pakume valikuliselt parima tehnoloogiaga tooteid ja lahendusi.

energy class

INTEGREERITAVUS

Päikeseenergia, küttelahendus ja ventilatsioon kõik ühest kohast.

Esindame maailma tippklassi tootjaid