Tier 1 päikesepaneelid

Päikesepaneele valides oled kindlasti kokku puutunud terminiga “Tier 1”, mida kasutavad paljud päikesepaneelide tootjad. Mida see täpsemalt päikesepaneelide juures näitab? Allpool olevas blogipostituse selgitame lähemalt, millega tegu ja kas peaksite enne päikesepargi rajamist nende terminitega arvestama. 

 

Mida tähendab termin “Tier 1”?

 

Termin “Tier 1” tähendab esimese astme päikesepaneele, mille on tootnud suured ja usaldusväärsed päikesepaneelide tootjad. Tier 1 pingerida on koostatud 2012. aastal Bloomberg New Energy Finance Coroporation-i poolt. Tegemist ei ole kvaliteedi hindamise süsteemiga vaid see näitab “panga kõlbulikkust” ja põhineb üksnes finants kriteeriumitel. Seega on Tier 1 reiting seotud pigem finantsstabiilsuse kui toote kvaliteediga. Mida suurem on finantsstabiilsus, seda tõenäolisemalt rahastab pank päikeseprojekti. Seega saab Tier 1 staatuse siduda ka usaldusväärsuse näitajaga. 

 

Tier 1 nimekirjas saavad olla vaid suurtootjad

 

Lisaks eelpool nimetatule on Bloomberg kehtestanud ka teise kriteeriumi, mis tagab Tier 1 nimekirjas olemise. Kõigil tootjatel peab olema oma tootmisüksus, kus kehtivad ranged kvaliteedikontrolli suunised, mille tulemuseks on parem ja usaldusväärsem toode. Suurtootjate kasuks räägib ka see, et tegemist on maailmas tuntud tootjatega ning kui päikesepaneelidel peaks tekkima mingi kvaliteediprobleem, saab see suure tõenäosusega eduka lahenduse. 

Oluline on märkida, et ainult väga väike osa maailma päikesepaneelide tootjatest saavutab Tier 1 klassifikatsiooni. Lisaks oma tootmisüksusele kulub päikesepaneelide tootmisel viis või kauem aastat ning see nõuab palju ressurssi, kus investeeritakse palju teadus- ja arengutegevustesse.

 

Enamus päikeseenergia sektoris töötavaid ettevõtteid usaldavad Tier 1 loendit

 

Erinevate tootjate päikesepaneelide välimus on üsna sarnane ja palja silmaga on pea võimatu päikesepaneelide kvaliteeti hinnata. Seetõttu usaldavad enamus päikeseenergia sektoris töötavaid ettevõtteid Tier 1 loendit, mis on suurepärane viis heade päikesepaneelide kaubamärkide tuvastamiseks. 

 

Sunergia teeb koostööd Tier 1 loendis olevate maailma tippklassi päikesepaneelide tootjatega nagu Seraphim Energy, Trina Solar, Risen Energy, Jinko Solar, JA Solar. Kindlasti on oluline meeles pidada oma päikesepargi ehitusel eelpool nimetatud suurtootjaid. Tier 1 päikesepaneele kasutades ehitate kvaliteetse ja tõhusa päikesepargi, kuna just Tier 1 nimekirjas olevate ettevõtete päikesepaneelid on läbinud põhjalikud kvaliteedikontrolli ja on usaldusväärsed erinevatele finantsasutusele.