Hübriid päikesesüsteemid – mis need on?

Hübriid päikesesüsteemid Sunergiast

Seoses kasvava nõudlusega puhta ja taastuva energia järele, on päikeseenergia aastate jooksul populaarsust kogunud. Päikesepaneelide kasutamine on juba eramajapidamistes ja äriettevõtetes tavaline nähtus. Peab aga tõdema, et traditsioonilistel päikeseenergia lahendustel on siiski erinevad piirangud, näiteks vajadus rohkema päikesevalguse järele ja soov päikeseenergiat salvestada. Nende piirangute lahendamiseks on välja töötatud hübriid päikeseparkide lahendused. Järgnevas blogipostituses räägime lähemalt, mis need on ja mida peaksite nende kohta teadma.

 

Mis on hübriidlahendus?

 

Hübriidlahendus ühendab endas nii võrguga seotud kui ka võrguvälised (off-grid) päikesesüsteemid. Hübriidsüsteemid on päikesepaneelide, akupanga ja inverteri kombinatsioon, mis on loodud päikesest elektrienergia tootmiseks ja üleliigse energia salvestamiseks akupanka. Salvestatud energiat saab seejärel kasutada öösel või sel ajal kui päikest pole piisavalt, näiteks pilves ilmaga.

 

Peamine erinevus hübriid päikesesüsteemide ja traditsiooniliste päikesesüsteemide vahel on nende võime vajaduse korral sujuvalt lülituda päikeseenergialt võrgutoitele. Näiteks kui päikeseenergia tootmiseks ei ole piisavalt päikest, lülitub hübriid päikesesüsteem automaatselt võrgutoitele. Samamoodi, kui akupangas ei ole salvestatud päikeseenergiat, lülitub süsteem energiavajaduse täiendamiseks võrgutoitele. See funktsioon muudab hübriidsed päikesesüsteemid töökindlamaks ja tõhusamaks.

 

Hübriid päikesesüsteemide eelised:

 

Usaldusväärne toiteallikas – hübriid päikesesüsteemid pakuvad usaldusväärset elektriallikat, kuna need on loodud sujuvalt päikese- ja võrguenergia vahel ümberlülitamiseks.

Energiasõltumatus – hübriid päikesesüsteemiga saate vähendada oma sõltuvust võrgust ja nautida energiasõltumatust. Seda seetõttu, et süsteem võimaldab teil vajaduse korral päikeseenergiat salvestada.

Keskkonnasõbralik – hübriid päikesesüsteemid toodavad puhast ja taastuvat energiat. See tähendab, et saate oluliselt vähendada oma süsiniku jalajälge ja anda positiivse panuse keskkonda.

Kulude kokkuhoid – hübriid päikesesüsteemid aitavad säästa energiakulusid, kuna saate oma energiat ise toota ja salvestada. Lisaks saate hoiduda tipptunnil elektritasude maksmist. 

Suurem kinnisvara väärtus – hübriid päikesesüsteemidega eramud on ostjate jaoks atraktiivsemad väiksemate energiakulude poolest. Hübriid päikesesüsteem aitab tõsta kinnisvara väärtust.

 

Hübriidne päikesesüsteem koosneb:

 

Päikesepaneelid, mille abil muundatakse päikesevalgus elektrienergiaks

Akupank, mis salvestab päikesepaneelide toodetud üleliigse energia akudesse hilisemaks otstarbekamaks kasutamiseks

Inverter, mis muudab päikesepaneelide poolt toodetud alalisvoolu vahelduvvoolu elektrienergiaks, mida saab kasutada majapidamises või ärilistel eesmärkidel.

Laadimiskontroller reguleerib päikesepaneelide ja akupanga vahel ülekantava energia hulka. See on vajalik üle- või alalaadimise vältimiseks, mis võib akusid kahjustada.

Võrku ühendatud inverter reguleerib võrgu ja akupanga vahel ülekantava energia hulka.

 

Hübriidse päikesesüsteemiga hoiad kokku kuludelt

 

Hübriidse päikesesüsteemi hind on võrreldes traditsioonilise päikesesüsteemiga veidike kallim, kuna süsteemis on rohkem komponente ja ka tehnoloogiliselt on seda keerukam ehitada. Sellest tulenevalt tuleks kasutada oma ala spetsialistide abi. Sunergia on paigaldanud erinevaid keerukaid päikeseparkide lahendusi ja on abiks ka hübriidsete päikesesüsteemide paigaldusel. Seega hoia kokku võrgutasudelt ja elektrikuludelt ning paigalda hübriidne päikesesüsteem, mis viib kulud kontrolli alla.