Päikeseelektrijaamade finantseerimine

Päikeseelektrijaamade finantseerimine

Taastuvenergia sektor kasvab kiiresti ja selle arengu üheks tõukejõuks on päikeseenergia kasutamine. Päikeseelektrijaamade ehituse rahastamiseks on palju võimalusi. Päikeseelektrijaamade ehituse rahastamiseks on palju võimalusi.

Pangad

Pangad soovivad järjest enam finantseerimis- ja investeerimisotsuste kaudu aidata saavutada kliimaeesmärke. Päikesepaneelidele annab laenu Luminor, Swedbank’i ja LHV järelmaks. Lisaks pakub LHV ettevõtetele rohelist investeerimislaenu taastuvenergia ja ressursitõhususe parendamiseks. LHV vaatab rohelaenude taotlused läbi eelisjärjekorras. Hiljuti lisandus juurde ka SEB poolt pakutav roheline mikrolaen ettevõttele.

Toetusprogrammid

Eestis on aja jooksul olnud mitmeid toetusi erinevate suurustega päikeseparkide ehitamiseks. Viimane neist – Taastuvenergia toetus kuni 50 kW parkide rajamiseks lõppes seekord 2020 aasta lõpu seisuga. 2021. aasta märtsi lõpuni sai taotleda ka PRIA toetust Maaelu arendamisega seotud projektidele. Erinevaid toetusvõimalusi leiab PRIA programmidest ja KIK meetmest. Toetuste tutvumiseks ja tingimuste täpsema info saamiseks lugege lisa asutuste kodulehtedelt. Värskeid uudiseid päikeseenergia projektitoetuste kohta saab jälgida EL fondide kodulehelt.

Lahendus maaomanikele

Maaomanikel on võimalus tühjalt seisvad maad kasutusele võtta ning muuta need kasulikeks investeeringuteks. Maaomanik saab oma päikesepargiga toota elektrit ja müüa seda võrku või lähedal asuvale tootmishoonele või muule asutusele. Maaomanik teenib tulu ja tootmisettevõte saab turult odavama hinnaga elektrit osta. Kindlasti on oluline valida kvaliteetne partner, kes oskab pakkuda parimat individuaalset lahendust. Võta ühendust meie eksperdiga siit, pakume tasuta konsultatsiooni leidmaks parim lahendus. Maaomanik saab kasutada oma päikeseparki elektri tootmiseks ja müüa seda võrku või lähedalasuvasse tootmishoonesse või muusse asutusse. Maaomanik saab tulu ja ettevõtja saab osta elektrit odavamalt kui turult. Oluline on valida kvaliteetne partner, kes suudab pakkuda parimat individuaalset lahendust. Kui teil on huvi selle ärimudeli kohta rohkem teada saada, võtke meiega ühendust ja anname teile hea meelega konsultatsiooni.

PPA ehk elektri otsemüügi leping

PPA ehk Elektri otsemüügi leping on Euroopas ja maailmas järjest rohkem kasutust leidev meetod päikeseenergia jaamade rajamisel. Selle puhul sõlmib klient maaomanikuna, tehase omanikuna, kinnisvaraarendajana või miks mitte ka koduomanikuna lepingu päikeseenergia jaamasid rajava ettevõttega ning ostab lepingus kindlaks märgitud aja jooksul temalt soodushinnaga elektrit. Suure energiatarbimisega ettevõttetel võib sellisel juhul olla tegemist üsna rohke rahalise kokkuhoiuga, kuna kokkulepitud elektri hind on üldjuhul odavam kui börsihinnaga ostetud elekter. Lepingu perioodi lõpul võib klient päikesepargi kas endale jätta või osta elektrit teistelt pakkujatelt. Sel juhul sõlmib klient maaomanikuna, tehaseomanikuna, kinnisvaraarendajana või majaomanikuna päikeseenergiaparke rajava ettevõttega lepingu ja ostab sellelt lepingus märgitud perioodiks elektrienergiat soodushinnaga. Sel juhul saavad suure energiatarbimisega ettevõtted säästa päris palju raha, kuna elektri kokkulepitud hind on üldjuhul odavam kui võrgust ostetav elekter. Lepinguperioodi lõppedes on kliendil võimalik kas päikesepark alles jätta või hakata elektrit ostma teistelt tarnijatelt.

Võtke ühendustmeie päikeseenergia ekspertidega, et uurida lisa.

Ei tea, milline lahendus sobiks just Teile?

Pole vaja muretseda! Meie meeskond on siin, et aidata. Andke meile oma vajadustest teada ja me pakume välja parima lahenduse.